Zirkon Taş Nedir?

ZİRKON TAŞ

Zirkon taşı genellikle yüzük, küpe, bileklik gibi bir çok değerli takı yapımda kullanılan, estetik görünümlü ve insan vücuduna bir çok faydası bulunan bir doğal taştır. Bu taş, atom taşı gibi ısıya dayanıklı olduğundan ve estetik görünümünden dolayı yüzük, küpe ve bileklik gibi değerli takı yapımında kullanılır. Zirkon taşı genellikle elmas ve pırlanta ile karıştırılan ancak bu taşlara göre fiyatı daha uygun ve yumuşak yapıya sahip olan bir doğal taştır. Zirkon taşı endüstriyel olarak zirkonyum, zirkonyum oksit olaraktan kullanılmaktadır. Zirkon taşının sertlik derecesi 7,5 – 8 arasında değişmektedir ve oldukça dayanıklı bir taştır. Genellikle yeşil, sarı, mavi, kırmızı, kahverengi gibi renklerde bulunur. Bazen de renksiz saydam halde bulunabilir. Ancak genellikle kahverengi olarak bulunan ve mücevher sayılabilecek bir değerli doğal taştır. Aynı zamanda zirkonyum elementinin en önemli kaynağı olan bir doğal taştır. Bu taş zirkon ismini persçede ” Zargun ” kelimesinden almıştır. Zirkon taşı dünyanın birçok ülkesinden çıkarılır ve mücevher taş sayılabilecek bu taş, takı ve endüstri sanayinde yaygın biçimde kullanılır. Başlıca çıkarılan ülkeler Avustralya, Şili ve Hindistan gibi ülkelerdir. Zirkon taşının, dünya rezervlerinin yüzde 45 i Avustralya’da bulunmaktadır.

Zirkon taşı faydaları;

Sindirim sistemi üzerinde çok etkili olan, ince ve kalın bağırsak gibi organlara iyi gelen, sindirim sistemini düzenleyen çok faydalı bir doğal taştır. Kişiye rahatlık ve huzur vererek uykusuzluk probleminin giderilmesine yardımcı olur ve rahat uyku uyumamızı sağlar. Zihnin gelişmesine yardımcı olan zihinsel fonksiyonları hızlandıran bir doğal taştır. Duygusal dengeleyici olaraktan bilinmektedir. Kişinin enerji dengesini düzenler. Zirkon taşı estetik görünümü ve etrafına yaydığı olumlu enerjisiyle toplum içinde kabullenmeyi ve saygınlığı arttırır. Kilo alamayan iştahsız kişilerin iştahını açarak kişinin yeme, içme dengesini sağlar. Zirkon taşının olumlu enerjisiyle birçok fayda göreceksiniz bu faydaları görebilmeniz için taşı vücuda temas ettirerek kullanmanız gerekmektedir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsanoğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektedir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil her türlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunu da belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek verecek olursak kanser tedavisi gören herkes kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkes kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktadır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa Allah’tandır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri İslam’da akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkül edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orijinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Zirkon Faydaları

Bu taş gerçekli değerli ve yararları bir hayli fazla olan nadir taşlardandır. Zirkon ismini persçede altın rengi anlamına gelen ” Zargun” kelimesinden almıştır. Kısa ve açıklayıcı olarak Zirkon taşının insan bünyesinde gösterdiği faydaları;

 

  • Sindirim sistemi üzerinde oldukça yararlı olabilmektedir. (Kalın ve ince bağırsak hareketlerinde)
  • Rahatlatır ve uyumayı kolaylaştırır,
  • Zihinsel faliyetleri hızlandırabilmektedir,
  • Duygusal alanda denge sağlayıcıdır,
  • Kişinin enerji dengesini sağlayıcıdır,
  • Hem zarafet sağlar hem de toplum içerisinde daha hızlı bir kabullenme duygusu kazandırmaktadır,
  • Kişide yeme içme gibi problemleri gidermede yardımcı olur (iştah açıcıdır),